gnome-shell-extensions master - en to el translation catalogue (69 entries)

en: This session logs you into GNOME Classic
el: Αυτή η συνεδρία σας συνδέει στο GNOME Classic

en: Attach modal dialog to the parent window
el: Προσάρτηση αποκλειστικού διαλόγου στο γονικό παράθυρο

en: This key overrides the key in org.gnome.mutter when running GNOME Shell.
el: Αυτό το κλειδί επικαλύπτει το κλειδί στο org.gnome.mutter όταν εκτελείται το GNOME Shell.

en: Arrangement of buttons on the titlebar
el: Διάταξη κουμπιών της γραμμής τίτλου

en: This key overrides the key in org.gnome.desktop.wm.preferences when running GNOME Shell.
el: Αυτό το κλειδί επικαλύπτει το κλειδί στο org.gnome.mutter όταν εκτελείται το GNOME Shell.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
el: Ενεργοποίηση προσκόλλησης στην άκρη, όταν αφήνονται παράθυρα στα άκρα της οθόνης

en: Workspaces only on primary monitor
el: Χώροι εργασίας μόνο στην κύρια οθόνη

en: Delay focus changes in mouse mode until the pointer stops moving
el: Καθυστέρηση εστίασης αλλαγών στην κατάσταση ποντικιού μέχρι να σταματήσει να κινείται ο δείκτης

en: Thumbnail only
el: Μόνο μικρογραφία

en: Application icon only
el: Μόνο εικονίδιο εφαρμογής

en: Thumbnail and application icon
el: Μικρογραφία και εικονίδιο εφαρμογής

en: Present windows as
el: Παρουσίαση παραθύρων ως

en: Show only windows in the current workspace
el: Εμφάνιση μόνο των παραθύρων του τρέχοντος χώρου εργασίας

en: Activities Overview
el: Επισκόπηση δραστηριοτήτων

en: Favorites
el: Αγαπημένα

en: Applications
el: Εφαρμογές

en: Application and workspace list
el: Λίστα εφαρμογών και χώρου εργασίας

en: A list of strings, each containing an application id (desktop file name), followed by a colon and the workspace number
el: Μια λίστα συμβολοσειρών, που η καθεμία περιέχει ένα αναγνωριστικό εφαρμογής (όνομα αρχείου επιφάνειας εργασίας), ακολουθούμενη από άνω-κάτω τελεία και τον αριθμό του χώρου εργασίας

en: Application
el: Εφαρμογή

en: Workspace
el: Χώρος εργασίας

en: Add Rule
el: Προσθήκη κανόνα

en: Create new matching rule
el: Δημιουργία νέου κανόνα αντιστοίχισης

en: Add
el: Προσθήκη

note: TRANSLATORS: %s is the filesystem name
en: Ejecting drive “%s” failed:
el: Αποτυχία εξαγωγής του δίσκου «%s»:

en: Removable devices
el: Αφαιρούμενες συσκευές

en: Open Files
el: Άνοιγμα αρχείων

en: Hello, world!
el: Γεια σου, κόσμε!

en: Alternative greeting text.
el: Εναλλακτικό κείμενο χαιρετισμού.

en: If not empty, it contains the text that will be shown when clicking on the panel.
el: Αν δεν είναι κενό, περιέχει το κείμενο που θα εμφανιστεί όταν γίνεται κλικ στον πίνακα εφαρμογών.

en: Message
el: Μήνυμα

note: TRANSLATORS: Example is the name of the extension, should not be translated
en: Example aims to show how to build well behaved extensions for the Shell and as such it has little functionality on its own.
    Nevertheless it’s possible to customize the greeting message.
el: Το παράδειγμα στοχεύει να δείξει πώς δημιουργούμε επεκτάσεις που συμπεριφέρονται σωστά στο κέλυφος και ως τέτοιο έχει μικρή λειτουργικότητα από μόνο του.
    Παρ' όλα αυτά είναι δυνατό να προσαρμόσετε το μήνυμα χαιρετισμού.

en: Use more screen for windows
el: Χρησιμοποιήστε περισσότερη οθόνη για τα παράθυρα

en: Try to use more screen for placing window thumbnails by adapting to screen aspect ratio, and consolidating them further to reduce the bounding box. This setting applies only with the natural placement strategy.
el: Προσπαθήστε να χρησιμοποιήσετε περισσότερη οθόνη για την τοποθέτηση μικρογραφιών παραθύρου προσαρμόζοντας τον λόγο διαστάσεων οθόνης, και εδραιώνοντας τους περαιτέρω για να μειώσετε το πλαίσιο οριοθέτησης. Αυτή η ρύθμιση ισχύει μόνο με την στρατηγική φυσικής τοποθέτησης.

en: Place window captions on top
el: Τοποθέτηση τίτλων παράθυρου στην κορυφή

en: If true, place window captions on top the respective thumbnail, overriding shell default of placing it at the bottom. Changing this setting requires restarting the shell to have any effect.
el: Αν αληθεύει, τοποθέτηση τίτλων παραθύρου πάνω από την αντίστοιχη μικρογραφία, παρακάμπτοντας την προεπιλογή του κελύφους που τους τοποθετεί στο κάτω μέρος. Η αλλαγή αυτής της ρύθμισης απαιτεί επανεκκίνηση του κελύφους για να υπάρξει κάποιο αποτέλεσμα.

en: Places
el: Τοποθεσίες

en: Failed to mount volume for “%s”
el: Αποτυχία προσάρτησης τόμου για «%s»

en: Failed to launch “%s”
el: Αποτυχία εκκίνησης «%s»

en: Computer
el: Υπολογιστής

en: Home
el: Προσωπικός φάκελος

en: Browse Network
el: Περιήγηση δικτύου

en: Cycle Screenshot Sizes
el: Περιδιάβαση τα μεγέθη των στιγμιοτύπων

en: Cycle Screenshot Sizes Backward
el: Μεγέθη κυκλικών στιγμιοτύπων προς τα πίσω

en: Theme name
el: Όνομα θέματος

en: The name of the theme, to be loaded from ~/.themes/name/gnome-shell
el: Το όνομα του θέματος που θα φορτωθεί από το ~ /.themes/name/gnome-shell

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Unminimize
el: Αποελαχιστοποίηση

en: Minimize
el: Ελαχιστοποίηση

en: Unmaximize
el: Απομεγιστοποίηση

en: Maximize
el: Μεγιστοποίηση

en: Minimize all
el: Ελαχιστοποίηση όλων

en: Unminimize all
el: Αποελαχιστοποίηση όλων

en: Maximize all
el: Μεγιστοποίηση όλων

en: Unmaximize all
el: Απομεγιστοποίηση όλων

en: Close all
el: Κλείσιμο όλων

en: Workspace Indicator
el: Δείκτης χώρου εργασίας

en: Window List
el: Λίστα παραθύρου

en: When to group windows
el: Πότε θα ομαδοποιούνται τα παράθυρα

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are “never”, “auto” and “always”.
el: Αποφασίζει πότε θα ομαδοποιούνται παράθυρα από την ίδια εφαρμογή στη λίστα παραθύρου. Δυνατές τιμές είναι «never» (ποτέ), «auto» (αυτόματα) και «always» (πάντα).

en: Show the window list on all monitors
el: Να εμφανίζεται ο κατάλογος παραθύρων σε όλες τις οθόνες

en: Whether to show the window list on all connected monitors or only on the primary one.
el: Αν θα εμφανίζεται ο κατάλογος παραθύρων όλων των συνδεμένων οθονών ή μόνο της κύριας οθόνης.

en: Window Grouping
el: Ομαδοποίηση παραθύρου

en: Never group windows
el: Να μη γίνεται ποτέ ομαδοποίηση παραθύρων

en: Group windows when space is limited
el: Ομαδοποίηση παραθύρων όταν ο χώρος είναι περιορισμένος

en: Always group windows
el: Να γίνεται πάντα ομαδοποίηση παραθύρων

en: Show on all monitors
el: Να εμφανίζεται σε όλες τις οθόνες

en: Workspace Names
el: Ονόματα χώρων εργασίας:

en: Name
el: Όνομα

en: Workspace %d
el: Χώρος εργασίας %d
